Agárdi Szilvi súlyos bőrbetegséggel küzd: most megszólalt a kórházból



Agárdi Szilvi fájdalmas tünetekkel járó, ritka bőrbetegségről számolt be a TikTokon. A kórházba került énekesnő elmondása szerint egy másik betegség gyógyszeres kezelése közben alakult ki nála a súlyos reakció. A testén megjelenő hólyagok mellett a nyálkahártyái is érintettek, ezért már a beszéd is fájdalmat okoz neki.

 


Az énekesnő sokáig gondolkodott azon, hogyan beszéljen követőinek arról, amin most keresztülmegy. Végül úgy döntött, a nehézségeket is megmutatja, és a felépülés folyamatába is betekintést enged.


„Nagyon sokat gondolkodtam arról, hogy hogyan meséljem ezt el nektek, de úgy gondoltam, hogy a valóságot fogom megmutatni színtisztán” – fogalmazott a videóban.


Beszámolója szerint a panaszok nem közvetlenül a gyógyszer szedésének megkezdése után jelentkeztek, hanem hetekkel később. Arról nem beszélt a megadott videórészletben, hogy eredetileg milyen betegséggel kezelték, illetve melyik készítményt kapta.


 


„Egy betegséget megállapítottak, elkezdték a gyógyszeres kezelését, és aközben alakult ki ez a nagyon különleges betegség nálam” – mondta.

 


Égési sérüléshez hasonlította a fájdalmat


Agárdi Szilvi részletesen elmondta, milyen tünetekkel kell megküzdenie. A bőrén kialakuló elváltozások égnek, csípnek és húzódnak, a fájdalmat égési sérüléshez hasonlította.


„A lényege az, hogy olyan fekélyes hólyagok jelennek meg a testen, amik égési sérüléshez hasonlóan fájnak, húzódnak, égnek, csípnek, és le fognak hámlani teljes mértékben.”


 

A betegség a nyálkahártyáit is érinti: elmondása szerint a szájában, a torkában és más testtájain is fájdalmas elváltozások jelentek meg. A videóban arra is kitért, hogy emiatt a beszéde is megváltozott.


„Biztos halljátok, hogy a beszédem egyáltalán nem olyan” – mondta az énekesnő.


Szemgyulladásról szintén beszámolt, és elmondta, hogy a lehetséges szemészeti szövődményekre is figyelmeztették. A látásvesztés veszélyére a saját, már korábban kialakult vakságára utalva reagált: „Hát azt hiszem, hogy ezen már túl vagyok régóta”.


A betegség megnevezése toxikus epidermális nekrolízis, más néven Lyell-szindróma. Ez ritka, súlyos, többnyire gyógyszer által kiváltott reakció, amely a bőr hólyagosodásával és leválásával, valamint a nyálkahártyák károsodásával járhat. Kórházi ellátást igényel, és a szemet is érintheti.