Egy állítólagos belső ügyészségi dokumentum szerint az aranykonvoj-ügyben Orbán Viktor volt miniszterelnök, Farkas Örs volt államtitkár, Hajdú János volt TEK-főigazgató és Demeter Tamás, a NAV volt elnökhelyettese tartoznak a lényegi döntéshozók közé, akiknek büntetőjogi felelősségét tisztázni kell – számolt be a 444. A lap által hivatkozott dokumentum szerint Farkas Örs és Hajdú János esetében a jogellenes fogvatartás és hivatali visszaélés megalapozott gyanúja megállapítható, gyanúsítotti kihallgatásuk indokolt. A Legfőbb Ügyészség nem cáfolta az irat valódiságát, de érdemi részleteket sem közölt a portállal, arra hivatkozva, hogy a nyomozás folyik és a közeljövőben érdemi eredményeket ígérnek. Magyar Péter miniszterelnök élő videóban szólította fel a legfőbb ügyészt, hogy számoljon be a nyomozás állásáról.
Állítólag Orbán Viktor neve is előkerült az ügyészségen
Anonymous
10:09
